Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

دانشکده دندانپزشکی اردبیل در شهریور ماه 1389 با هدف آموزش پویندگان علم و معرفت در جهت ارتقای سلامت دهان و دندان جامعه، از وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی موافقت اصولی دریافت نموده و از مهر ماه 1389 شروع به پذیرش دانشجو کرد. از بهمن ماه همان سال شروع به تحصیل این دانشجویان آغاز شد. این دانشکده در فضایی به مساحت 2500 متر مربع شروع بکار نمود. هم اکنون 424 نفر دانشجو در حال تحصیل میباشد و تعداد اساتید و مدرسین این دانشکده به تعداد 38 نفر میباشد. در طی چند بار بازسازی و نوسازی دانشکده در حال حاضر فضای فیزیکی 2700 متر مربع آموزشی و درمانی 350 متر مربع پری کلینیک و 2500 متر مربع آموزشی اداری میباشد. تمایل به پیشرفت شدید باعث شده است که هم اکنون دانشکده دندانپزشکی اردبیل در فهرست دانشکده های  جوان و فعال کشور قرار گیرد.

دانشکده دندانپزشکی بعنوان تنها دانشکده دندانپزشکی استان  به عنوان جزئی از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اردبیل ارتقای سطح  سلامت دهان و دندان  عموم جامعه را وظیفه خود دانسته  و با برخورداری از نیروی انسانی متخصص پرتلاش و جوان و بهره گیری  از آخرین تکنولوژی های سخت افزاری و نرم افزاری مبنای عملکرد خود را موارد زیر قرار داده است:

1-رشد و توسعه کمی و کیفی  تربیت دندانپزشک و پرسنل کمکی  متعهد و اخلاق محور  بطوری که مطابق برنامه آموزشی توانمندی های لازم را کسب نمایند

2-استقرار روشهای نوین پیشگیری ، درمانی ، توانبخشی و خدمات با کیفیت  و مبتنی بر شواهد

3-بهبود و ارتقاع کیفیت و ایمنی خدمات آموزشی ، پژوهشی و درمانی و مراقبت از سلامت دهان و دندان بصورت یکپارچه  با محوریت عدالت  و تاکید بر پاسخگویی اجتماعی و اطلاع رسانی شفاف و اثر بخش (بر اساس سند توسعه کشور)

4-ارتقاع کیفی آموزش دروه عمومی دندانپزشکی با محوریت EDO  دانشکده

5-رشد علمی در حوزه سلامت دهان و دندان و فراهم نمودن توسعه پژوهش ها و تولید محتوای دانش

6- محوریت آموزش مداوم دندانپزشکان و دانش آموختگان

7-ارتقاء آموزشهای مجازی  با استفاده از فن آوری های نوین

 چشم انداز:

دانشکده دندانپزشکی  اردبیل برآن است تا با بسیج امکانات  و  نیروی علمی توانمند  از دانشکده های  برتر در خدمات آموزشی ، پژوهشی،  پیشگیری  و درمانی با هدف پاسخگویی به نیازهای جامعه گردد.

ارزشها:

1-حفظ عدالت و پاسخگویی اجتماعی و آموزش مبتنی بر نیازهای جامعه

2-توجه به مقام و کرامت انسانی و نوع دوستی در نظام ارائه خدمات

3-دانایی محوری و شایسته سالاری  با تشویق نیروهای متخصص و متعهد

4-تربیت  دندانپزشکان توانمند ، متعهد ، پاسخگو و مسئولیت پذیر

5-توجه به اخلاق حرفه ای

6-حفظ و پاسداشت محیط زیست با توجه به اصول کنترل عفونت

 

طراحی وب سایت :A.C.A Co آخرین بروزرسانی: ۱۱ اسفند ۱۴۰۲